Fantastikos rašytojas iš Rusijos, Baltijos valstybių nekentėjas ir šovinistas Sergej Lukjanenko atvyksta į Vilniaus knygų mugę

Estas – brukalo kišėjas, kelių psi desantininkų sunaikintas Vilnius, galiausiai – radioaktyvios Pabaltijo dykumos. Štai tokį požiūrį ir tokią šviesią ateitį mūsų mažiems kraštams savo įvairiose knygose piešia rusų fantastikos žvaigždė Sergej Lukjanenko. Čia tik tai, ką prisimenu trumpai – bet vos ne kiekvienoje jo knygoje pribaltai užkliūdavo. Kadaise dar, pamenu, savo tinklaraštyje kvietė bombarduoti ir Gruziją (gerokai iki Pietų Osetijos įvykių). Trumpai tariant – žmogus su fantazija.

Dabar jis atvyksta į Vilniaus knygų mugę. Nei kokia leidykla ar organizacija jį atveža, nei kokiu tikslu – neaišku.

Tačiau kyla klausimas – o mes taip sėdėsim ir tylėsim? Ar visgi bent jau ponui Sergejui pateiksime keletą nemalonių klausimų, ko jam čia prireikė? O gal ir kokį piketą prieš viešbučio, kur jis apsistos?

Įrašas paskelbtas temoje Knygos, Literatūra, Visuomenė. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

15 komentarų

 1. lol sakė:

  O tu visas jo knygas skaitei? Nes kiek ash atsimenu, tai berods vienoje ish sargybu buvo, kad „atsiskyre, nu ir tegu gyvena kaip nori“

 2. Labirintų ciklą, Svajų linijos dilogiją, visas Sargybas, dar kažką – dabar nebepamenu. „Sargybose“ gal ir nebuvo, bet kitose – tikrai.

 3. Lokyz sakė:

  Aha, dar kokių kripto-nacių užsiundykit, įvaizdžiui pagerinti.

 4. Kalbajobnutas skaitytojas sakė:

  Susitikę kaip svetingumo ženklą padovanokite dujokaukę ir jodo.

 5. Iš mėnulio sakė:

  Pacifistų protestą padarykit. Kalkit už Gruziją ir panašius dalykus. Citatos apie pribaltus tinka tik jei apibūdinami epitetais.

  Alternatyvios Lietuvos istorijos ir ateitys neskamba rimtai, nes mūsų pačių fantastai jų prikūrę ne vieną.

  Jei ką formaliau viešesnio darysit — pasiimkit visokių liberalių jaunimų, hipsterių, pankų, meninikų. Superpatriotų paprašykit pagalbos už kadro, o dar geriau — už ekrano 🙂

  • Nieko daroma nebus. Pasirodo, draugo Lukjanenkos piarščikai sugebėjo pastebėti net šį kuklų įrašą ir jį paeksploatavo ant viso ru.delfi.lt. Tad gal užteks jam reklamos iš mano pusės. Štai nuėjau į Knygų mugę, Rusijos stende gavau šampano ir gaiviųjų gėrimų, ir supratau, kaip klydau – ne veltui Cvirka ir Nėris mums saulę iš ten vežė :}

   • Voland sakė:

    heh, rasytojas, fantastas kazkuria ten dalimi filosofo-istorikas turi oficialius piarsikus visuose(arba pasirinktinai) pasaulio salyse.

    as minties esmes nepagaunu – ar tai rasytojai ir literatura rusijoje tiek itakinga, ar kremlius toks vaikiskas kad net lietuvoje savo, cituojant autoriu, nezinia ko atvaziavusi autoriu gina?

    rimtai pone zilinskai, kaip sako rusai – jus arba trumpikes uzsimaukite, arba kryzeli nusiimkite. ar kaip rase dostojevskis: nussimkite si tona, ir kalbekite zmogiskai.

    knygu muge – puikus renginys, bet tai ne octoberfestas. ir aciu dievui, knygu muge islieka intelektiniu, brandziu ir vertu didziuotis renginiu. taciau, tai ne octoberfestas, bet kokia tiesiogine ar ne reklama – jam reikalinga. lukjanenko, ok. bet piarsikai? jus rimtai, ar durniu bandot save pavaizduot? as myliu knygu muge, bet racionalizmas kuzda i ausi – lukjanenko mugei reikalingas labiau, nei muge fantastui. isvada: …

 6. Voland sakė:

  tai ir pateikite klausimus, malonius ar ne, kodelgi ne. piketuokite, jei tikrai suprantate kokiu pagrindu tatai daryti norite. konstruktyvizmas ar ****ejimas i ekrana skambesnes antrastes vardan?

  jus rasytoja pavadinote sovinistu, pasinaudodamas viena, is konteksto isplesta, citata. tai adekvatu? o dar akademikas, tipo, ane? hru, hru.. kramtoske, popsas, nacionalizmas ir tiesmukiskas vertinimas. kramtoske. sovinizmas.

  kasparavicius, istorikas, vienoje is rusu tv laidu dalyvavo. jam ten leido issakyti savo nuomone. iki galo, nepertraukiant. sud vremeni, ar kazkaip taip. esme tokia – jei rusai, savo diskusijose pasiruose isklausyti abejes puses, kodel jus, o dar, mh, akademikas(?), norite vat taip vat – visi aplinkui kvaili, o as vat vienas, dartanjanas?

  cia kazkokia nauja lietuvybes puoselejimo tradicija? rasti priezasti ko ir uz ka galima butu neapkesti ir to pagrindu lipdyti sau skambes antrastes? o dar tekstui, kuris susideda is dvieju sakiniu.

  oho autoriau, jus tiesiog atspindite visa ta neonacionalizmo esme. prasme juk nereikalinga? pakaks ir pretekstu.

  • Volandai, aš su p. Lukjanenko esu ne kartą virtualiai padiskutavęs. Kokios dar laidos, kokie dar išklausymai? Citata ne išplėšta iš konteksto, o citatų visuma sudaro aiškų kontekstą. Ir tai yra mano nuomonė, į kurią aš turiu teisę. Lukjanenko, beje, ir atstovauja tą naująjį ruso-sovietišką neonacionalizmą: takuju stranu prosrali.

   • Voland sakė:

    cia jus kurginjano, prochanovo ir etc „judejima“(jei ji taip galima butu pavadinti) ivardinate (strana…)?

    velgi, jus mano posto esmes nelabai supratote. turinys, kaip visados, vien tik autoriaus atsakomybe ir nuosavybe. mane kiek suirzeno sitokio turinio forma ir formuluotes. jus su lukjanenko galite ir snapsa bajdareje degustuoti, man nerupi, bet lukjanenko, kiek pamenu as, viesai nei vieno lietuvos veikejo(garsaus ar ne) sovinistu, fasistu ar velgi kazkokio ten neokurso atstovu nevadino – jus ta jau 2x padarete.

    nezinau, galbut tai mano beda, gal as senamadiskas? galbut po dostojevskio, tolstojau, fowles’o, mann’o ir etc darbu(kurie man be galo patinka) as tikiuosi is bet kokios publikacijos autoriaus kiek daugiau nei twiterio pranesimo? gal paklausiu kitaip – si tema, kuri buvo uzciuopta butent antrasteje, turi galimybes vystitis ar geriau butu tiesiog pakeisti antraste?

    ps. dekui uz atsakyma, o dar labiau dekui uz sitokio posto publikacija. pabandes uzduoti analogiska klausima ceslovui iskauskui, jo asmeniniame bloge gavau bana is karto 🙂 bent sitokie kompleksai jusu nekamuoja, tikiuos cia apsilankyti dazniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *